Ana Bakaj bën të pamundurën. Ish-konkurrentja e”The Voice of Albania 5″ sapo ka publikuar projektin e saj të parë muzikor të titulluar “Reckless” dhe menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut. Këngëtarja më e re e muzikës shqiptare është votuar më shumë se çdo artist, duke zënë vendin e parë të klasifikimit të “The Top List”.

Edhe pse ende “Reckless” nuk ka një video muzikore, artistja duket se ka goditur në shenjë me këtë këngë, e cila mban vulën e shtëpisë diskografike amerikane “360M Records”. Ky projekt është bërë pjesë e “The Top List” javën e kaluar dhe gjatë kësaj jave ajo është ngjitur me 20 pozicione, duke zënë kreun e listës.

Klasifikimi i kësaj jave ka ardhur me një lumë ndryshimesh, ku përveç vendit të parë, një sukses ka patur edhe hyrja më e re e Arnon dhe Jonisa, të cilët janë ngjitur me 48 pozicione, duke u renditur në vendin e dytë.

Dy hyrje të reja ka patur në Top Listë për këtë javë, Capital T ft Macro & Dj Nika me “C’est La Guerre” dhe bashkëpunimi i MC Kresha ft Lavda, “Business”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 59:

 1. Ana Bakaj – Reckless
 2. Arnon ft. Jonisa – 4U
 3. 2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
 4. Gent Fatali – Ex
 5. Dhurata Dora & Dj Geek – AYO
 6. Andrra – Kalle Llamen
 7. Stanaj – Romantic
 8. Stresi – Mos u dorzo
 9. Majk – Fund
 10. Familia Ideale – Per pak drite
 11. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 12. NRG Band – Thirrem
 13. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
 14. Paradox – Back To Her
 15. Besa ft. Flori -123
 16. Stanaj – Ain’t Love Strange
 17. Janex ft. Dabo – Wannabe
 18. Butrint Imeri – E jona
 19. Getinjo ft Kida – Ku je
 20. Xuxi – Seven Days
 21. Vlashent Sata – Erdhi dita
 22. Gjiko – Je shku
 23. Elvana gjata ft. Capital T and 2po2 – Lejla
 24. Bojken Lako – Sekret
 25. Era Istrefi – Bonbon
 26. Dhurata Dora – Vec ty
 27. Ledri Vula – A jena mire
 28. Mira – Nightgames
 29. Gillespie – Aq me ben
 30. Majk – Kcen
 31. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
 32. D Real – Dikur
 33. Getinjo ft. Nikka – Njeri
 34. Ledri Vula – Kings
 35. Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
 36. Capital T ft Macro & Dj Nika – C’est La Guerre
 37. Capital T feat. Dhurata Dora – Bongo
 38. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
 39. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 40. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
 41. Alban Skenderaj – Engjell
 42. Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
 43. Xhensila – High Love
 44. Young Zerka – Harem
 45. Elvana Gjata – Njesoj
 46. Ardian Bujupi ft. Dj Dalool – E embel
 47. Samanta – Si Ai
 48. Edona Vatoci – Miremengjes
 49. Kanita – Don’t let me go
 50. Mc Kresha ft. Lavda – Bussiness

29 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . “Top Awards”, Ana Bakaj votohet më shumë se çdo artist, zë vendin e parë “Top Awards”, Ana Bakaj votohet më shumë se çdo artist, zë vendin e parë Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!