Miss Franca, Iris Mittenaere është zgjedhur Miss Universe 2016. 24-vjeçarja, studente stomatologjie nga Lille, në veri të Francës arriti të mposhtte 85 konkurrente nga e gjitha bota dhe 12 finaliste.

Ndërkohë, Miss Haiti u rendit e dyta dhe Miss Kolumbia e treta në kompeticion ndërkombëtar të bukurisë.

Konkursi u organizua në Vietnam dhe për herë të parë kishte 12 finaliste nga 13 që ka pasur tradicionalisht.

30 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Studentja franceze zgjidhet Miss Universi Studentja franceze zgjidhet Miss Universi Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!