Nuk është vetëm një dukeshë, por tani edhe një fotografe e njohur në nivel kombëtar: Kate Middleton është vlerësuar me çmimin e “Royal Photographic Society”, që e ka shpallur edhe anëtare të nderit të përjetshme, për fotot e kryera për dy fëmijët e saj, George dhe Charlotte.

Çmimi i është dhënë Kate për “talent dhe entuziazëm”, e cila në disa raste ka fotografuar fëmijët, duke qenë në nivelin tradicional të një fotografi profesionist.

“Dukesha e Kembrixhit, – shkruan shoqata në faqen e saj në “Facebook”, – ka pranuar ofertën tonë. E diplomuar në histori arti, dukesha ka një talent të lindur për fotografinë”.

3 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Kate Middleton, çmim si fotografe profesioniste për fëmijët e saj Kate Middleton, çmim si fotografe profesioniste për fëmijët e saj Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!