Këngëtari Blero ka qenë i ftuar i parë në emisionin “Komiteti” të Berat Buzhalës. Ndër të tjera ai ka folur për dominim e këngëtarëve shqiptare në skenat ndërkombëtare.
Ai ka thënë se suksesi i Era Istrefit jashtë vendit gjatë vitit që lamë pas, nuk e bën atë këngëtaren më të mirë në skenën shqiptare.

Sipas Bleros, ka shumë këngëtare të tjera shqiptare që janë më të talentuara se Era, por përveç talentit Blero ka thënë se Era ka pasur shumë fat.

Këngëtari ka thënë se suksesi i Erës dhe depërtimi i saj jashtë kufijve të muzikës shqiptare ka ardhur si pasojë e punës së madhe të menaxherit të saj, Faton Shoshi.

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Blero përbuz suksesin e Era Istrefit: “Ka shumë këngëtare më të mira…” (Video) Blero përbuz suksesin e Era Istrefit: “Ka shumë këngëtare më të mira…” (Video) Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!